“Efekt motyla” a zmiany klimatu – czy te zagadnienia łączą się ze sobą? “Efekt motyla” z ang. ‘butterfly effect’, to koncept związany z teorią chaosu w matematyce, gdzie każda aktywność przyczynia się do globalnej zmiany, a podejmowane przez nas czynności mają wpływ na rzeczywistość. Działamy, jako jeden system, w którym wszystko jest od siebie zależne, a każdy z nas, “trzepocząc skrzydłami” może uruchomić zmianę.
Zainteresowana/zainteresowany aby dowiedzieć się więcej o efekcie motyla i posłuchać ludzi, dla których zmiany klimatu to temat szczególnie ważny?
Weź udział w czwartej już edycji szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit 2023, który w tym roku odbywa się w Cricotece – krakowskim muzeum / galerii Tadeusza Kantora przy ul. Nadwiślańskiej 2-4.
Co w programie:
- 10 od godziny 10 zapraszamy na TEDx Nadwiślańska St. http://tedxnadwislanska.pl/. Krakowska edycja znanego formatu TEDx organizowana na licencji Countdown, dedykowanej tematowi zmian klimatu, by zdynamizować popularyzowanie nauki w tym zakresie, wzmocnić determinację do poszukiwania i promowania rozwiązań przeciwdziałających kryzysowi klimatycznemu oraz zapobiegania jego negatywnym skutkom. Sercem TEDx-a są charyzmatyczni mówcy, między innymi: Dawid Zieliński, Weronika Marczuk, Paweł Grabias czy Katarzyna Bąkowicz, którzy zaproszą nas do swoich światów i podzielą swoją perspektywą na temat zielonej transformacji, dezinformacji, aktywizmu, klimatycznych skutków wojny na Ukrainie oraz edukacji.
Wstęp wolny, a zapisy tu: https://evently.pl/events/3071-tedx-nadwislanskast.
- 10 od godziny 9 również w Cricotece odbędzie się konferencja klimatyczna z udziałem Columbus Energy, Fakro, AMS, Hynfry, Energetyki24, Świata OZE, OKO.press, Kraków 5020, Impact-u czy Green Film Festivalu. Konferencja skupia się na temacie śladu węglowego, offsetu emisji i nowoczesnej energetyki. “Efekt motyla” w kontekście działań klimatycznych to świadomość odpowiedzialności przed jaką stoi współczesny świat. Dekarbonizacja i neutralność klimatyczna są jedyną drogą i dziś nie podlega dyskusji fakt, że musimy drastycznie obniżyć emisje CO2 działalności człowieka, aby planeta przetrwała.
Wstęp jest wolny, a zapisy tu: https://evently.pl/events/2710-carbon-footprint-summit-2023
- 10 zapraszamy do udziału w Hackathon ECO + TECH, zorganizowany partnerstwie z Partnerem Strategicznym – Columbus Energy oraz z Regionalnym Instytutem Rozwoju Edukacji. Inspirujemy studentów i młodych przedsiębiorców, stwarzamy szanse, promujemy wiedzę i ciekawość świata, odwagę myślenia i przede wszystkim świadomą postawę odpowiedzialności klimatycznej.
Wstęp jest wolny, a zapisy tu: https://www.facebook.com/events/s/carbon-footprint-challenge-eko/1520503678490226/
- 10 w krakowskim Klubie Kwadrat, odbędzie się finałowy koncert 4. edycji szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit 2023. Koncert jest kolejną odsłoną projektu Fundacji pt. Zielona Partytura, skupiającego uwagę branży muzycznej na kwestie ochrony klimatu. Na jednej scenie zespół Zazula i gościnnie Zespół Pieśni i Tańca UJ Słowianki. Zazula, polsko-ukraiński zespół indie folkowy, specjalizujący się w technice śpiewu białego. W twórczości sięgający do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiący z polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Ideą, której hołduje Zazula jest budowanie mostów między narodami – polskim i ukraińskimi:
– “Polska i Ukraina są, jak dopływy tej samej rzeki. Łączy nas wiele stuleci wspólnej historii, wiele wspólnych cech i kulturowych wartości” – Anna Zagórska, Zazula
Wstęp jest wolny, a zapisy tu: https://evently.pl/events/3130-koncert-zielonej-partytury-zazula-i-goscinnie-slowianki
Szczegółowe informacje na stronach internetowych oraz w social mediach:
- https://carbonfootprintsummit.com/
- http://tedxnadwislanska.pl/
- https://www.linkedin.com/showcase/91034719/admin/feed/posts/
- https://zazulaofficial.pl/
- https://www.facebook.com/events/s/carbon-footprint-challenge-eko/1520503678490226/